Jesteś tutaj: Home

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie podsumowany

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 marzec 2019 19:46
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie podsumowany Fot: Fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

W piątek, czyli w Dzień Kobiet, w gdańskim Europejskim Centrum Solidarności Jerzy Owsiak podsumował 27. finał WOŚP. Tegoroczny finał będzie zapewne na zawsze zapamiętany z tragicznego zdarzenia, jakim było zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Finał WOŚP odbywał się 13 stycznia, ale na jego podsumowanie trzeba było poczekać jeszcze kilka tygodni. Chociażby z tego powodu, że przez kolejne dni trwały aukcje internetowe, również sprzęt medyczny fundacji WOŚP przekazywali sponsorzy. Udało się w w ramach 27. finału WOŚP uzbierać prawie 176 mln zł, co jest oczywiście rekordem.

 

Z Orkiestrą od wielu lat współpracuje największy w Polsce serwis aukcyjny Allegro, w tym roku pierwszy raz wartość aukcji przekroczyła 10 mln, udało się nawet przekroczyć 12 mln zł. Wśród aukcji znalazła się możliwość spędzenia jednego dnia razem z przewodniczącym Rady Europy Donaldem Tuskiem, na co zwycięzca aukcji był gotów przeznaczyć ponad 100 tys. zł.

 

- Polacy w kraju i Rodacy na całym świecie w sposób niespotykany w naszej historii wsparli działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, po raz kolejny okazując nam niesamowite zaufanie i przekazując środki, za które będziemy mogli zrealizować wszystkie, jeszcze niedawno wydawałoby się kosmiczne, plany! - podsumowywał w Gdańsku Jerzy Owsiak - Dziś trafiamy z naszymi działaniami do wszystkich Polaków. Gramy już nie tylko dla dzieci, seniorów, ale często także dorosły pacjent w wielu przypadkach korzystać będzie ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę.

 

Teraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy staje przed zadaniem zadysponowania zebranej kwoty. W tym toku głównym celem będzie wsparcie szpitali dziecięcych. Wszystko wskazuje na to, że wsparcie trafi również do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, a także innych placówek w naszym województwie.