Jesteś tutaj: Home

PO rozpoczyna bojkot TVP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 22 styczeń 2019 22:17

We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków – napisano w uchwale. Jest to zatem poparcie postulaty odwołania z funkcji prezesa Jacka Kurskiego.

 

Krytyka TVP ze strony opozycji wzrosła po tragedii w Gdańsku, gdy podczas finału WOŚP zamordowany został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Dwa dni wcześniej na antenie TVP 1 wyemitowano animacje, w której drwiono w oparciu o niskie pobudki z dyrygenta WOŚP Jerzego Owsiaka.

 

Polityka władz TVP spotkała się ostatnio z krytyką również publicystów prawicowych. Przed tygodniem pisaliśmy, iż radny PiS z Bydgoszczy Paweł Bokiej w mediach społecznościowych wyraził ubolewanie, iż TVP ,,przekroczyło wszelkie możliwe granice przyzwoitości” oraz nie wykluczył, że być może rozwiązaniem byłoby odwołanie władz TVP.