Jesteś tutaj: Home

Ster na Bydgoszcz i Łabiszyńskie Spotkania z Historią wyróżnione

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 styczeń 2019 20:39
Ster na Bydgoszcz i Łabiszyńskie Spotkania z Historią wyróżnione Fot: Facebook / Łabiszyńskie Spotkania z Historią

Polska Organizacja Turystyczna podsumowała 2018 rok, przyznając coroczne certyfikaty POT2018, dla najlepszych produktów turystycznych. Atrakcje z naszego regionu co prawda w czołówce się nie znalazły, ale zostały zauważone.

Najwyższe wyróżnienie zwane ,,Turystycznym Oscerem” zdobyło Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy. Atrakcji z województwa kujawsko-pomorskiego na liście wyróżnionych certyfikatem POT2018 nie znajdziemy. Natomiast znalazły się dwa produkty turystyczne wyróżnione ,,Certyfikatem Internautów”.

 

Internauci docenili wydarzenie "Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią". Są to bardzo ciekawie zorganizowane inscenizacje historyczne wydarzeń z XX wieku. Przedstawiane są bitwy z udziałem czołgów z terenów całej Europy. Publice starano się przedstawić boje stoczone przez żołnierzy gen. Władysława Andersa oraz Stanisława Maczka. Obok rekonstrukcji odbywa się również festyn historyczny. Jedna z edycji została wykorzystana w serii programu Canal+ Discovery ,Powrót do przeszłości”.

 

,,Ster na Bydgoszcz” to natomiast znane od kilku lat wydarzenie, które do Bydgoszczy ściąga pasjonatów żeglowania z całej Europy. Ostatnie edycje okazały się nieco skromniejsze za sprawą przebudowy śluz na drodze wodnej E-70. ,,Ster na Bydgoszcz” przez te kilka lat zbudował sobie jednak solidną markę.