Jesteś tutaj: Home

Policja przed Sylwestrem: Nie ryzykujmy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 28 grudzień 2018 21:56

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy żegnać rok 2018, jednocześnie witając 2019. Zapewne będzie jak co roku hucznie, nie zabraknie przy tym fajerwerków. Policjanci apelują, aby pirotechnikę odpalać w sposób bezpieczny, żeby tej nocy nie zepsuła nam beztroska i bezmyślność.

Główną przyczyną wypadków z pirotechniką jest niewłaściwe obchodzenie się z nią. Policja apeluje przede wszystkim o to, iż jeżeli już zdecydujemy się na zakup fajerwerków, abyśmy czynili to u sprawdzonych sprzedawców, którzy posiadają na sprzedawane produkty odpowiednie atesty. Fajerwerki powinny mieć też instrukcję w języku polskim, do której należy się stosować.

 

Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy opakowanie, w jakim materiały są oferowane do sprzedaży, jest nienaruszone, czy nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń – przestrzega Komenda Główna Policji - Pamiętajmy, że wyroby pirotechniczne mogą być używane jedynie przez osoby dorosłe. Również ich sprzedaż osobom niepełnoletnim zagrożona jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Policjanci uczulają również osoby, które planują wziąć udział w imprezach masowych przed kradzieżami kieszonkowymi. Przed wejściem w tłum należy zabezpieczyć portfel przed potencjalną kradzieżą, a najlepiej nie brać ze sobą zbyt dużo pieniędzy.