Jesteś tutaj: Home

Zemke z największą frekwencją na głosowaniach, Złotowski najbardziej niepokorny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 26 listopad 2018 17:44

Powoli końca dobiega pięcioletnia kadencja Parlamentu Europejskiego, za chwilę będziemy obserwować pierwsze działania wyborcze przed planowanymi na maj wyborami. Jak wygląda natomiast aktywność europosłów reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie? Przyglądamy się twardym liczbom.

Województwo kujawsko-pomorskie w Parlamencie Reprezentują: Tadeusz Zwiefka (EPP – PO), Kosma Złotowski (ECR – PiS) oraz Janusz Zemke (S&D – SLD). Monitoring aktywności parlamentarzystów w Brukseli i Strasburgu prowadzi serwis votewatch.eu. Dowiadujemy się z niego, że najbardziej pilny w uczestniczeniu w głosowaniach jest poseł Janusz Zemke, który na ponad 7,5 głosowań opuścił zaledwie kilkadziesiąt głosowań, co mu daje wskaźnik frekwencji na poziomie 98,97%. W skali UE frekwencja Zemke plasuje się na 28 miejscu, natomiast jeżeli chodzi o polskich europosłów na 6 miejscu. Drugi wynik jeżeli chodzi o frekwencję na głosowania, w naszym okręgu przypada europosłowi Kosmie Złotowskiemu – 96,10%. - 21 miejsce w Polsce i 148 w skali całego Parlamentu Europejskiego. Niewiele niższą frekwencję odnotował Tadeusz Zwiefka 95,33%, co daje 190 wynik w skali całego PE.

 

Zwiefka był natomiast najbardziej lojalnym posłem wobec swojej frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Głosował zgodnie z linią EPP w 97.23% głosowań. W przypadku Janusza Zemke wskaźnik tej lojalności to już 95,94% - Zemke jest członkiem Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Najbardziej niepokornym wobec swojej frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów był Kosma Złotowski – zagłosował on zgodnie z linią ECR w 85,23% głosowań. Jeżeli chodzi o lojalność wobec krajowej partii – Zemke głosował w 100% z linią SLD, Złotowski w 99,05% z linią PiS, natomiast Zwiefka w 98,92% z linią PO.

 

Najczęściej głos na sesjach plenarnych zabierał poseł Kosma Złotowski – 153 razy; Janusz Zemke – 98 razy; Tadeusz Zwiefka – 51 razy. Zwiefka przygotował jednak najwięcej rezolucji – 37; Złotowski – 16; Zemke – 7.