Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj kończy się kadencja 2014-2018

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 listopad 2018 00:18

Dzień 19 listopada jest ostatnim kadencji samorządowej, dzisiaj wygasną mandaty radnych gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz organów władzy wykonawczej: prezydentów, burmistrzów i wójtów. W przyszłym tygodniu samorządowcy wybrani w wyborach 21 października lub 4 listopada złożą ślubowania.

Wybory samorządowe w tym roku odbyły dość szybko, co wywołało małe zamieszanie, gdyż termin zakończenia kadencji 16 listopada był znany dość dawno, zaś nowych radnych wybraliśmy już 21 października. 5 lipca Sejm przyjął ustawę o likwidacji gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, jednocześnie wprowadzając zmiany w ustawach o samorządzie gminnym, powiatowym i wojewódzkim, iż ślubowanie nowych radnych nastąpić w ciągu 7 dni od zakończenia kadencji, czyli praktycznie nie później niż w przyszły piątek.

 

Wiele samorządów ślubowanie złoży już w poniedziałek 19 listopada. Tak będzie w przypadku radnych Rady Miasta Bydgoszczy, Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Rady Miejskiej Inowrocławia.