Jesteś tutaj: Home

Policjanci dogadali się z ministrem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 listopad 2018 23:10
Policjanci dogadali się z ministrem Fot: MWSWiA

W czwartek wieczorem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz związki zawodowe służb mundurowych poinformowały o zawarciu porozumienia, na mocy którego mundurowi otrzymają od nowego roku podwyżki uposażeń. Od kilku dni borykaliśmy się z cichym protestem, nazywanym popularnie ,,psią grypą”.

Oficjalnie policjantom protestować nie wolno. Od kilku dni wielu funkcjonariuszy zaczęło przechodzić na zwolnienia lekarskie, przez co pojawiła się obawa, że 11 listopada, gdy w Polsce będzie odbywać się wiele imprez, nie będzie miał kto ich zabezpieczać. Problem widoczny był już w okresie Wszystkich Świętych, gdy drogi patrolowali policjanci ściągnięci sprzed biurek. W kolejnych dniach dochodziło nawet do zamykania komisariatów z powodu braków kadrowych.

 

Ten nieoficjalny protest dobiega jednak końca, bowiem w czwartek wieczorem przedstawiciele służb mundurowych zawarli porozumienie z ministrem Joachimem Brudzińskim. Od 1 stycznia funkcjonariusze otrzymają 655 zł podwyżki brutto oraz o kolejne 500 zł od 1 stycznia 2020 roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022