Jesteś tutaj: Home

Po II turze wyborów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 05 listopad 2018 17:35

W niedzielę w 649 gminach w Polsce odbywała się II tura wyborów samorządowych. W województwie kujawsko-pomorskim odbywały się one w 32 gminach. Nas najbardziej interesowały głosowania w powiecie bydgoskim, choć największe emocje budziły zapewne wybory we Włocławku i Grudziądzu – kolejno trzecim i czwartym największym mieście naszego województwa.

We Włocławku prezydenturę obronił kandydat Koalicji Obywatelskiej Marek Wojtkowski, który w starciu z kandydatem PiS Jarosławem Chmielewskim uzyskał 63% poparcia. W Grudziądzu kandydat obywatelski Maciej Glamowski uzyskał nieco ponad 60% w rywalizacji z popieranym przez PiS Andrzejem Guzowskim.

 

O Białych Błotach już pisaliśmy wczoraj – Dariusz Fundator w II turze uzyskał 54,9% poparcia mieszkańców, walcząc o fotel wójta z Magdaleną Maison. W Koronowie już w nocy było wiadomo, że nowym burmistrzem zostanie Patryk Mikołajewski. Pozostaje nam jeszcze przedstawić oficjalne wyniki – Patryk Mikołajewski został poparty przez 5447 wyborców co daje mu 57.16%, obecny jeszcze burmistrz Stanisław Gliszczyński uzyskał 4083 głosy, czyli 42.84%. Zmiany będą też w Dobrczu (po 20 latach), gdzie Andrzej Berdych pokonał Krzysztofa Szale w stosunku 51.12% do 45.88%. Fotel wójta obronił w Nowej Wsi Wielkiej Wojciech Oskwarek uzyskując 58.55% poparcia.

 

Na Pałukach

Zmiany czekają również gminę Szubin – dotychczasowego burmistrza Artura Michalaka w drugiej turze pokonał Mariusz Piotrkowski w stosunku 60.05% do 39.95%.

 

Zmian nie będzie natomiast w Żninie – na dotychczasowego burmistrza Roberta Luchowskiego zagłosowało ponad 61% uczestników drugiej tury. Kandydatka związana z PO Aleksandra Nowakowska uzyskała 38.59% poparcia.