Jesteś tutaj: Home

Papież zachęca do naśladowania świętych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 01 listopad 2018 17:09

Dzisiaj Wszystkich Świętych, dzień w którym wspominamy świętych Kościoła, tych znanych, ale też anonimowych. Przypadający we wtorek Dzień Zaduszny poświęcony jest natomiast pamięci bliskich nam zmarłych. Do bycia świętymi namawiał dzisiaj papież Franciszek w czasie modlitwy Anioł Pański.

 

Papież Franciszek mówił, że od nas zależeć będzie czy pójdziemy drogą świętości. Zachęcał, abyśmy wpatrując się w przykład świętych szli drogą do świętości i Boga. Jak podkreślał, kibicują nam w tym ci którzy w niebie osiągnęli już świętość.

 

- Jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi świętymi: nie tylko z tymi najbardziej znanymi, tymi z kalendarza, ale również ze świętymi z «sąsiedztwa», z naszej rodziny, spośród naszych znajomych, ze wszystkimi, którzy stanowią część tej niezliczonej rzeszy. Dzisiaj zatem obchodzimy rodzinne święto – mówił papież Franciszek - Przyszliśmy na świat, aby nie umrzeć nigdy, narodziliśmy się, aby uczestniczyć w szczęściu samego Boga. Pan nas do tego zachęca, a tym, którzy wchodzą na drogę Błogosławieństw mówi: «Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie» (M5 5, 12).