Jesteś tutaj: Home

KOD włącza się w działania profrekwencyjne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 październik 2018 17:58

,,Ogarnij wybory!” - to tytuł spotu promującego udział w wyborach samorządowych, adresowanego głównie do młodzieży, która nie jest najchętniej korzystającą z praw wyborczych grupą społeczną. Nakręcili go bydgoscy uczniowie, a sfinansowany został przez Komitet Obrony Demokracji, w żaden sposób jednak to dzieło nie nawiązuje do tej organizacji.

 

- Uznaliśmy, że trzeba skierować do młodzieży sygnał, że wybory samorządowe odbędą się już za 2 tygodnie – opowiada o spocie Jakub Herold, który angażuje się również w inne inicjatywy promujące udział w wyborach samorządowych - Młodzież jest tą grupą, która najmniej licznie głosuje w wyborach, w związku z tym przygotowaliśmy film profrekwencyjny.

 

Ogarnij wybory!:

 

Działacze KOD obserwatorami społecznymi

Członkowie bydgoskiego Komitetu Obrony Demokracji włączyli się w akcję obserwowania wyborów organizowaną przez Fundację Batorego - Fundacja Batorego wylosowała 300 komisji w całym kraju, które będą obsadzone obserwatorami społecznymi. Od rozpoczęcia prac komisji, aż do zamknięcia komisji nocnej, w wybranych komisjach wyborczych będą obecni obserwatorzy społeczni – wyjaśnia Karol Słowiński - Żeby zostać obserwatorem społecznym należało przejść długą drogę, szkoleń, informacji w jaki sposób obserwować, notować. Szkolenia zorganizowała Fundacja Batorego.

 

W naszym regionie wyłonione do społecznej kontroli wyborów zostały obwodowe komisje wyborcze m.in. z Zalesiu pod Szubinem i Gąsawie w gminie Żnin. Podczas szkoleń przyszłych obserwatorów uczulano m.in. na to, iż powinni być tylko obserwatorami tego o się dzieje w lokalu wyborczym.

 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie