Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj było uroczyście, a od wtorku rozpoczynają się lekcje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:57
Dzisiaj było uroczyście, a od wtorku rozpoczynają się lekcje Fot: K-PUW

Początek września to dla uczniów powrót do szkoły, w tym roku kalendarz tak się ułożył, że wakacje wydłużyły się do 3 września. W województwie kujawsko-pomorskim naukę rozpocznie w blisko 2 tys. szkół 264 tys. uczniów. Najwięcej w samej Bydgoszczy – prawie 36 tys.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią, z udziałem wojewódzkiego kuratora oświaty Marka Gralika i wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Jak to bywa przy tego typu uroczystościach, był to czas na specjalne życzenia – Chciałbym dzieciom życzyć przede wszystkim sukcesów, zadowolenia z tego, że chodzą do szkoły, żeby tutaj się należycie układało, samych dobrych ocen i dobrych wyników w sporcie – życzył wojewoda Bogdanowicz.

 

Miejsce wojewódzkie inauguracji nie było przypadkowe, bowiem przed rokiem w tej szkole rok szkolny rozpoczął się z większym opóźnieniem, gdyż została ona zniszczona przez nawałnice, które przeszły przez nasze województwo w połowie sierpnia 2017 roku.