Jesteś tutaj: Home

Premier gościł w powiecie tucholskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 sierpień 2018 22:22
Premier gościł w powiecie tucholskim Fot. Krystian Maj / KPRM

W czwartek w Śliwicach, w powiecie tucholskim gościł premier Mateusz Morawiecki. Głównym tematem jego wizyty w kujawsko-pomorskim był rozwój dróg lokalnych, warto jednak wspomnieć, że premier oddał również hołd św. Maksymilianowi Kolbe.

 

 -Możemy przeprowadzić największą w historii III Rzeczypospolitej, fali inwestycji w drogi lokalne – chwalił swój rząd premier Mateusz Morawiecki, wizytując jednocześnie niedawno zrealizowaną na terenie gminy Śliwice inwestycję drogową - Ten wzrost gospodarczy, nasze skuteczne zarządzanie podatkami, nasze zwycięstwo z mafiami VAT-owskimi, a nawet skuteczne negocjowanie w Brukseli, gdzie udało nam się wynegocjować opodatkowanie biurowców komercyjnych, galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych, to doprowadziło do tego, że jest więcej pieniędzy w budżecie.

 

Premier podkreślał, że tylko w 2018 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rząd wspiera 115 inwestycji lokalnych o wartości ok. 150 mln zł. Premierowi towarzyszył poseł Tomasz Latos kandydat na prezydenta Bydgoszczy.

 

 

W Śliwicach premier złożył również kwiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe, który oddał swoje życie w obozie koncentracyjnym za współwięźnia. To zdarzenie w mediach nie zyskało zbytnio rozgłosu, ale na pewno było ważne symbolicznie, bowiem w czwartek przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, w rocznicę podpisania traktatu Ribbentrop-Mołotow. Św. Maksymilian Kolbe jest patronem Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica