Jesteś tutaj: Home

Samorządowcy zabiegają o szybszą realizację drogi ekspresowej S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 lipiec 2018 14:42
Samorządowcy zabiegają o szybszą realizację drogi ekspresowej S-10 Fot: Facebook / Łukasz Krupa

Dzisiaj w Wałczu w województwie zachodniopomorskim, mniej więcej w połowie drogi z Bydgoszczy do Szczecina, odbywa się spotkanie samorządowców zainteresowanych budową drogi ekspresowej S-10. Celem spotkania są wspólne zabiegi na rzecz przyśpieszenia realizacji tej inwestycji.

Dzisiejsze spotkanie, w którym Bydgoszcz reprezentuje dyrektor biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasz Krupa, zakończyć ma się przyjęciem wspólnego listu kierowanego do premiera Mateusza Morawieckiego. Samorządowcy liczą, że w ten sposób uda się zwiększyć priorytet inwestycyjny dla drogi ekspresowej S-10 na całym odcinku od Szczecina, przez Bydgoszcz, do Płońska. W ubiegłym roku podobny apel do premier Beaty Szydło skierowało 36 samorządów, wówczas inicjatorem był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na opracowanie studium STEŚ dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk. Taki dokument wkrótce powinien być opracowany dla odcinka Bydgoszcz – Toruń. Odcinek Bydgoszcz – Toruń rząd chce sfinansować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ta forma finansowania budzi jednak obawy samorządowców. Jeżeli chodzi zaś o odcinek Bydgoszcz – Szczecin, na chwilę obecną nie zaproponowano formy finansowania, ten odcinek znajduje się natomiast poza listą podstawową inwestycji ujętej w Programie Budowy Dróg Krajowych.