Jesteś tutaj: Home

Co mają mecze reprezentacji do natężenia ruchu w polskich miastach?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 22 czerwiec 2018 00:15

Wynik meczu Polski z Senegalem wywoływać może pełen niedosyt, który przeżyło wielu Polaków kibicujących biało-czerwonym przed telewizorami. W takiej sytuacji naturalnym zjawiskiem jest zmniejszenie liczby pojazdów na drogach. Są tacy, którzy próbują nawet szacować skalę tego zjawiska.

 

Eksperci pracujący dla aplikacji mobilnej, nawigacyjnej Yanosik ujawnili dane dotyczące logowania się do systemów tej aplikacji w poniedziałek w godzinach 17:00 – 19:00 w stosunku do analogicznych godzin równe 7 dni wcześniej.

 

Wyniki w poszczególnych polskich miastach były różne. W Bydgoszczy w czasie meczu reprezentacji z Yanosika korzystało o 43% mniej użytkowników niż o tej samej porze tydzień wcześniej. W Toruniu wynik ten był podobny.

 

Podczas meczu Polska -Senegal na terenie kraju odnotowaliśmy ogólny spadek użytkowników zalogowanych do systemu Yanosik o 37 proc. Oznacza to, że znaczna część Polaków wybrała oglądanie meczu zamiast jazdę samochodem – komentuje Julia Rachwalska, Yanosik - Dopiero po zakończeniu meczu statystyki wróciły do normy. Oznacza to, że kierowcy z całej Polski mocno zaangażowali się w kibicowanie polskiej drużynie podczas Mundialu 2018

 

W niedzielę Polska zmierzy się z Kolumbią. Będzie to można powiedzieć mecz o wszystko.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: