Jesteś tutaj: Home

Jest decyzja w sprawie S-10. Ma powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 06 czerwiec 2018 16:38

We wtorek Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował, że budowa drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń będzie zbudowana w ramach modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie niesie to jednak jeszcze za sobą źródła finansowania,które będzie trzeba dopiero poszukać. Z tego też powodu, trudno wskazać konkretne ramy czasowe zrealizowania tej inwestycji.

Realizacja tych inwestycji w modelu PPP zakłada, że partner prywatny zaprojektuje i wybuduje drogi, a następnie będzie utrzymywał je przez określony czas (np. 30 lat). W zmian strona publiczna zobowiąże się do wnoszenia cyklicznej opłaty za dostępność. Szczegółowe warunki realizacji umowy zostaną wynegocjowane pomiędzy stronami – informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, jednocześnie podkreślając, że taka formuła nie będzie skutkowała wprowadzeniem opłat dla kierowców samochodów osobowych.

 

Jakie będą szczegóły współpracy z partnerem prywatnym, ustalić mają dopiero negocjacje, po których zakończeniu będziemy mogli mówić dopiero o konkretach.

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów oprócz budowy S-10, taka formułę przewidział dla:

S6 obwodnica Metropolii Trójmiejskiej,

S6 Koszalin – DK 6 (Bożepole Wielkie),

S6 zachodnia obwodnica Szczecina.