Jesteś tutaj: Home

Polskie rodziny wspierają 10 tys. syryjskich

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 08 kwiecień 2018 20:14

Wojna w Syrii trwa już od 7 lat, pomocy potrzebuje około 13 mln obywateli – wynika z danych Caritas Polska. W ostatnim roku dość dużym zainteresowaniem w Polsce cieszyła się inicjatywa pomocy ,,Rodzina Rodzinie”.

Dzisiaj w Kościele katolickim przypada Niedziela Miłosierdzia, w parafiach czytany jest List Pasterski Episkopatu Polski.

 

W skrajnie trudnej sytuacji znajdują się mieszkańcy miasta Aleppo, którzy – poza ubóstwem i niepewnością – zmagają się ze skutkami trwających działań wojennych. Wśród wielu inicjatyw, mających na celu niesienie pomocy cierpiącym Syryjczykom, jest realizowany przez Caritas Polska program „Rodzina Rodzinie”, który umożliwia materialne wspieranie konkretnej rodziny przez określone środowisko, instytucję, wspólnotę, rodzinę lub pojedyncze osoby. - czytamy w liście Episkopatu Polski.

 

Wsparcie Syryjczykom w ramach akcji ,,Rodzina Rodzinie” Polacy wspierają blisko 10 tys. zł. Inicjatywa polega na comiesięcznym przekazywaniu stałej kwoty pieniędzy konkretnej rodzinie, przez okres 6 miesięcy. Z racji tego, że nie każdy jest wstanie spełnić pełne potrzeby syryjskiej rodziny, liczba zaangażowanych Polaków w to przedsięwzięcie jest znacznie większe niż liczba 10 tys.