Jesteś tutaj: Home

,,Więcej demokracji” – startuje Platforma Oburzonych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 marzec 2013 20:57

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej miało dzisiaj miejsce spotkanie tworzącej się Platformy Oburzonych.. Celem tego ruchu społecznego jest zwiększenie udziału Polaków w rządzeniu krajem.

My chcemy Polakom tylko przywrócić więcej demokracji i po to tu jesteśmy. My dążymy do dialogu w Polsce, a nie do konfrontacji, ale jeżeli nie ma przy stole negocjacji drugiej strony do dialogu, to trzeba sobie tę drugą stronę poszukać, albo zmienić i do tego musimy dążyć – mówił w czasie spotkania lider Solidarności Piotr Duda.

 

Główny postulat nowego ruchu społecznego to większa powszechność referendów, aby obywatele mieli możliwość wypowiadania się na temat ważnych kwestii przy urnach. Z postulatem zmiany konstytucji w kwestiach dotyczących referendum Platforma Oburzonych zamierza wystąpić do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

W wydarzeniu uczestniczył także artysta Paweł Kukiz, który w ostatnim czasie dąży do wprowadzenia tzw. JOW, czyli jednomandatowych wyborów do Sejmu. Ma to zwiększyć kontrolę społeczną nam posłami, a zmniejszyć na nich wpływ liderów partyjnych. Co prawda wiele jest głosów, że takie rozwiązanie nie przyniesie spodziewanych efektów. Warto jednak o tej kwestii rozmawiać.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica