Jesteś tutaj: Home

Mieszkańcy z gminy Świecie dopięli swego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 marzec 2018 15:56

Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców z gminy Świecie (miejscowości: Wiąg, Święte i Morska), poświęcone wątpliwością przy wycenie wysokości odszkodowań za wywłaszczenie ich działek na potrzeby związane z budową drogi ekspresowej S-5. Inwestycji kluczowej dla rozwoju województwa.

Jak w poniedziałek informował poseł Michał Stasiński, mieszkańcy oczekują, aby doszło do ponownych wycen, przez innego rzeczoznawcy, bowiem osoba dokonująca do tej pory wycen miała być w ich opinii nieobiektywna. Również burmistrz gminy Świecie wskazywał, że wielu wywłaszczonych mieszkańców, nie będzie stać nawet na zakup mieszkania w mieście.

 

W środowym spotkaniu mieszkańców z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, uczestniczył również wicedyrektor bydgoskiej GDDKiA Zbigniew Szymczak. Po jego zakończeniu wojewoda poinformował, że na wniosek mieszkańców, którzy czują się poszkodowani operatami, zostaną wykonane ponowne oceny, które zrealizuje inny rzeczoznawca. Można więc powiedzieć, że główny postulat mieszkańców z gminy Świeci zostanie zrealizowany.