Jesteś tutaj: Home

Całbecki: Ministrowi rozwoju zacięła się płyta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 05 luty 2018 13:03

Dość stanowczo na wywiad udzielony Polskiej Agencji Prasowej przez ministra rozwoju Jacka Kwiecińskiego zareagował dzisiaj marszałek województwa Piotr Całbecki. Minister stwierdził, że województwo kujawsko-pomorskie zalicza się do maruderów w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.

 

- Mamy takie regiony, które bardzo odstają, plasują się znacząco poniżej średniej krajowej i co ciekawe, są to te regiony, które mają duże opóźnienia w rozwoju – mówi PAP minister Jacek Kwieciński, wskazując przy tym m.in. na kujawsko-pomorskie. Więcej piszemy o tym - Minister rozwoju wskazuje nas jako marudera

 

Minister Kwieciński wyraził też niepokój, iż jeżeli alokacja funduszy unijnych w województwach nie przyśpieszy, to stracić możemy 1,2 mld euro.

 

O obawy ministra Jacka Kwiecińskiego pytał na dzisiejszej sesji sejmiku radny Michał Krzemkowski. Marszałek Piotr Całbecki zareagował na to dość żywo - Odnoszę wrażenie, że panu ministrowi zacięła się płyta, ale wkrótce udowodnimy, że to my mamy rację.

 

Zdaniem Całbeckiego minister Kwieciński od dłuzszego czasu powtarxa tą samą mantrę. Odnośnie wspomnianego wywiadu marszałek skomentował - Nie do końca przemyślał co mówi.

 

Przedstawiciel marszałka poinformował, że udało nam się osiągnąć certyfikacje na poziomie powyżej 6%, co ma byćmw opinii Urzędu Marszałkowskiego dobrym wynikiem.