Jesteś tutaj: Home

Senat przyjął budżet bez poprawek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 19 styczeń 2018 17:24

W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na rok 2018 bez poprawek głosowało 60 senatorów z klubu Prawo i Sprawiedliwość, przeciwko było 25 senatorów opozycji, senator Lidia Staroń się wstrzymała od głosu.

 

Wśród zgłoszonych poprawek, znalazły się również dotyczące Bydgoszczy. Senator Andrzej Kobiak, podobnie jak posłowie PO oczekiwał- przekazania 2 mld zł na budowę drogi ekspresowej S-10; 40 mln zł na budowę obwodnicy Białych Błot; 80 mln zł na rozbudowę Opery Nova; 50 mln zł na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej; 25 mln zł na budowę hali lekkoatletycznej na Zawiszy; 30 mln zł na budowę hali sportowej dla Collegium Medicum; przekazania 200 mln zł na rzecz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy; przekazania 12 mln zł na rzecz Portu Lotniczego Bydgoszcz; 22 mln zł na rewitalizację drogi wodnej E-70. Senator Kobiak chce również przeznaczenia 22 mln zł na rekultywacje zdegradowanych przez zakłady chemiczne Zachem terenów na terenie Miasta Bydgoszczy.

 

Natomiast senator Mieczysław Augustyn z okręgu pilskiego wnioskował o środki na budowę drogie ekspresowej S-10 na całym odcinku, czyli również na zachód od Bydgoszczy oraz o modernizację ciągu kolejowego Bydgoszcz – Piła – Krzyż.