Jesteś tutaj: Home

WOŚP bije rekord

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 15 styczeń 2018 15:02
WOŚP bije rekord Fot: media.wosp.org

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się zadeklarowaną kwotą na poziomie 81,4 mln zł. Ostateczne podsumowanie finału nastąpi w marcu, ale spodziewać możemy się, iż tak kwota wzrośnie. Patrząc na dane z ubiegłego roku, udało się pobić ubiegłoroczny rekord o prawie 1/4.

Łączny dochód finału z 2017 roku to 105 mln zł, wszystko wskazuje na to, iż uda się go przebić wyraźnie po dokładnym podliczeniu finału, który jeszcze trwa. W internecie prowadzone są bowiem nadal aukcje charytatywne – jeszcze przez tydzień można licytować chociażby wspólną wycieczkę rowerową z byłym ministrem spraw zagranicznych i marszałkiem Sejmu RP Radosławem Sikorskim, która w chwili obecnej dobiła do 5,8 tys. zł. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przekazał natomiast pióro, jakie otrzymał od mera Kijowa, wcześniej znanego boksera Witalija Kliczko – obecnie jego wartość to 720 zł.

 

Tegoroczny finał szczególne znaczenie mógł mieć dla naszego regionu, bowiem już przed tygodniem, wraz z Jerzym Owsiakiem, zainaugurowali go w Pekinie muzycy Roanu, związani z Bydgoszczą i Solcem Kujawskim.

 

Pierwsze wyniki dotyczące Bydgoszczy poznaliśmy około godziny 20:00 – wówczas pojawiła się kwota 141,6 tys. zł, która w porównaniu z latami wypadła dość blado, ale już przed północą doliczono się prawie 300 tys. zł. Cały czas jest to mniej niż w roku ubiegłym, ale poczekajmy na ostateczne szacunki.

 

Światełko do nieba nad Bydgoszczą: