Jesteś tutaj: Home

Wysoka premia szefowej toruńsko-włocławskiego PiS-u

Napisane przez  Ł.R. / Super Express Opublikowano w Regionalne czwartek, 04 styczeń 2018 09:39

Premier Beata Szydło, jak informuje Super Express, rozdała 2,4 mln zł na nagrody dla podległych sobie pracowników. Jedną z najwyżej nagrodzonych przez byłą premier osób, okazała się szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko-włocławskim.

 

Mowa o wiceminister Edukacji Narodowej Marzennie Drab, związanej z Grudziądzem, czyli częścią województwa, gdzie problemy społeczno-gospodarcze są w sposób szczególnie nasilone.

 

Wiceminister Drab nie musi się jednak specjalnie przejmować o swój byt materialny, bowiem premier Szydło miała wobec niej gest w wysokości 49,4 tys. zł. Tyle od momentu objęcia funkcji wiceministra, do grudnia 2017 roku, uzyskała dodatkowych premii. Jeżeli przyjmiemy przeciętne wynagrodzenie (według GUS – 2,8 tys. zł na rękę) w województwie kujawsko-pomorskim, to przeciętny obywatel naszego województwa na tą kwotę musiałby pracować przez ponad 17 miesięcy.

 

W ostatnich wyborach parlamentarnych Marzenna Drab bezskutecznie starała się o mandat posłanki. Przebiecie w partii ma jednak większe od lokalnych parlamentarzystów, bowiem na stanowisku szefowej struktur okręgowych zastąpiła posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica