Jesteś tutaj: Home

Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 grudzień 2017 15:59

Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Na czele zarządu stoi przewodniczący partii Grzegorz Schetyna, następnie mamy czterech wiceprzewodniczących: byłą premier Ewę Kopacz, wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Tomasza Siemoniaka i Borysa Budkę. W Zarządzie znajduje się również przewodniczący Klubu Parlamentarnego Sławomir Neumann, sekretarz generalny partii Stanisław Gawłowski oraz skarbnik Mariusz Witczak.

 

Dodatkowo Zarząd Krajowy PO liczy 24 członków zarządu – w tym szefa kujawsko-pomorskich struktur partii Tomasza Lenza oraz posła Arkadiusza Myrchę, do niedawna radnego Miasta Torunia. Do zarządu nie załapał się żaden przedstawiciel okręgu bydgoskiego.

 

Grafika: Platforma Obywatelska RP

 

Dzisiaj w Warszawie rozmawiano o potrzebie budowy wspólnego frontu przez opozycję do wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią przyszłego roku. Wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. Tematu Bydgoszczy na razie nie poruszano, na razie nie wiadomo czy Nowoczesna zrezygnuje z planu wystawienia własnego kandydata na urząd prezydenta Bydgoszczy.