Jesteś tutaj: Home

Posłanka z Włocławka oburzona słowami marszałka o bezrobotnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 grudzień 2017 10:03

Podczas spotkania inaugurującego prace nad Strategią Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku, gościem specjalnym był marszałek Piotr Całbecki, który najpierw się chwalił sukcesami województwa, po czym wysokie bezrobocie w niektórych powiatach wyjaśnił tym, iż ludzie przyzwyczaili się, aby nie pracować. Tymi słowami oburzona jest posłanka Joanna Borowiak z PiS, związana z Włocławkiem, który boryka się nadal z wysokim bezrobociem.

 

- Przyzwyczajenia na tych obszarach są do tego żeby nie pracować. Przynajmniej w trybie rejestrowym – powiedział 9 października , w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Marszałek o bezrobociu

,,Bezrobocie strukturalne polega na tym, że są przywiązania żeby nie pracować" - marszałek województwa tłumaczy wysokie bezrobocie. Co Wy na to? Źródło wideo: Urząd Miasta Bydgoszczy.

Opublikowany przez Portal Kujawski na 11 października 2017

 

- Przypomnę, że już inni politycy Platformy Obywatelskiej mówili, że sposobem na bezrobocie jest wzięcie kredytu, a na niskie zarobki zmiana pracy – nawiązała do wypowiedzi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, posłanka Joanna Borowiak - Pan marszałek powinien zainteresować się bardziej problemami, które dotykały mieszkańców w okresie, kiedy sprawuje on władzę, a nie faktu, iż sobie z nimi nie radził zrzucać na złe nawyki mieszkańców – dodaje z ubolewaniem.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica