Jesteś tutaj: Home

Prezydenci miast solidarnie za S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 październik 2017 16:47

Dzisiaj w Bydgoszczy odbywał się Konwent Prezydentów Miast Województwa Kujawsko-Pomorskiego (miast prezydenckich), w trakcie którego prezydenci przyjęli stanowisko w sprawie Programu Budowy Dróg Krajowych. Za priorytet wskazali w nim realizację odcinka drogi ekspresowej S-10, wspomniano również jednak inne odcinki.

Jednym z największych ograniczeń rozwoju reprezentowanych przez nas ośrodków miejskich jest stan dróg krajowych, w szczególności drogi krajowej nr 10, która tylko w małym fragmencie ma status drogi ekspresowej. Aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych  na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), w której nie określono dat realizacji budowy, powoduje, że obecny niekorzystny stan może pozostać na długie lata – czytamy w stanowisku popartym przez prezydentów: Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza - Wobec tego apelujemy wspólnie do przedstawicieli kompetentnych w tej sprawie  władz rządowych o kolejną aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych,  w której uwzględniona zostanie budowa drogi ekspresowej S-10, w szczególności odcinka Bydgoszcz-Toruń z węzłami drogowymi: Toruń Południe (Czerniewice) oraz Toruń Kluczyki (Podgórz).

 

Prezydenci wskazali dodatkowo na trzy inne ważne inwestycje drogowe, które w ich opinii powinny się znaleźć w rządowych planach, czyli połączenie Włocławka z autostradą A1 drogą krajową nr 62, odcinek Bydgoszcz-Inowrocław drogi krajowej nr 25 oraz odcinek Inowrocław-Toruń drogi krajowej nr 15.

 

W trakcie spotkania obecni byli również przedstawiciele wojewody i marszałka.