Jesteś tutaj: Home

PO i PSL kombinują z dyskusją o spółkach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:17

Na dzisiejszej sesji sejmiku marszałek ma przedstawić informajcę o kondycji spółek wojewódzkich. Domagają się tego radni PiS oraz radny Stanisław Pawlak z SLD. Niepokój radnych opozycji budzi przede wszystkim sytuacja bydgoskiego lotniska i spółki autobusowej z siedzibą we Włocławku.  Na wniosek radnych PO dyskusję przeniesiono na koniec obrad, gdy na sali zapewne nie będzie już większości dziennikarzy.

Klub Platformy Obywatelskiej wniosek o zmianę porządku obrad tłumaczył faktem, że dzisiaj radnych czeka wiele głosowań. Wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak z Polski Razem ubolewał, że taka forma procedowania sprawi, że dyskusja o spółkach będzie przeprowadzona w trybie przyśpieszonym. W głosowaniu koalicja PO-PSL przeforsowała zmianę porządku obrad, przy poparciu bydgoskiego radnego Macieja Świątkowskiego.

 

Radni opozycji zarzucali marszałkowi, że nie dostarczył do dzisiaj radnym informacji o kondycji poszczególnych spółek.

 

Moraczewski do dymisji?

Radny Andrzej Walkowiak dość krytycznie ocenia funkcjonowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wskazywał on na statystyki, które pokazują, iż w bieżącym roku obsługiwana jest mniejsza liczba pasażerów niż w roku poprzednim. Daje to stratę na poziomie ponad 15 tys. pasażerów.

 

Radni PiS pytani, czy należałoby zmienić władzę portu lotniczego, przyznali, że należy w świetle tych danych rozważyć poważnie przyszłość prezesa Tomasza Moraczewskiego. Zdaniem randego Krzemkowskieogo należy się przyjrzeć również funkcjonowaniu rady nadzorczej.