Jesteś tutaj: Home

Samorządy otrzymały już ponad 22 mln zł na pomoc w odbudowie domów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 wrzesień 2017 16:02

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało do tej pory gminom 58,6 mln zł na wypłatę zapomóg dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły przez nasz region przed miesiącem. Do województwa kujawsko-pomorskiego skierowano 22,6 mln zł. MSWiA wskazuje, że możliwa jest dalsza pomoc.

W pierwszej kolejności pomoc rządowa trafiła na wypłaty zasiłków do 6 tys. zł, które mieszkańcy otrzymali kilka dni po nawałnicy. Później po oszacowaniu rozmiaru strat, uruchomiona została pomoc do 200 tys. zł na zniszczony budynek mieszkalny i 100 tys. zł gospodarczy. Zasiłki mieszkańcom wypłacają samorządy, stąd też w poszczególnych samorządach mogą być wypłacane w różnym tempie.

 

Z informacji przekazanych mediom, wsparcie otrzymały m.in. gminy: Żnin 2,9 mln zł, Nakło 2,8 mln zł, Kęsowo, 1,9 mln zł, Koronowo 1,8 mln zł, Szubin 1,2 mln zł. Dowiadujemy się  również, iż np. w gminie Koronowo nie wykorzystano jeszcze ponad 800 tys. zł, zaś w Nakle do rozdysponowania zostało jeszcze prawie 2 mln zł.