Jesteś tutaj: Home

Minister nagrodził zasłużonych strażaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 wrzesień 2017 16:39
Minister nagrodził zasłużonych strażaków Fot: MSWiA

Byli pierwszymi, którzy po feralnej nocy z 11 na 12 sierpnia pomagali poszkodowanym przez nawałnicę. Rozmawiając z mieszkańcami gmin, które najbardziej ucierpiały, wszyscy z dużym uznaniem wypowiadali się o pomocy jakiej doświadczyli ze strony strażaków, już kilka godzin po kataklizmie. W podtoruńskiej Łubiance minister Mariusz Błaszczak uhonorował najbardziej zasłużonych strażaków w niesieniu pomocy na terenie naszego województwa.

- Dziękuję za to, że zawsze jesteście tam, gdzie ludzie potrzebują Waszej pomocy. Że narażacie własne życie i zdrowie dla innych – mówił minister Mariusz Błaszczak.

 

Następnie wręczył on 35 strażakom nagrody finansowe za zaangażowanie w ostatnich dniach. Pomocy mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego udzielało ponad 10 tys. strażaków, w większości z Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak szacuje komendant wojewódzki gen. Janusz Halak – podjęto łącznie ponad 8 tys. interwencji. W trakcie ich trwania 10 strażaków odniosło obrażenia.

 

Szef MSWiA wręczył ponadto promesy na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które najbardziej były zaangażowane w pomoc mieszkańcom.