Jesteś tutaj: Home

Bez prądu blisko dwa tygodnie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 27 sierpień 2017 20:06

Przez pierwsze godziny po nawałnicach z nocy z soboty na niedzielę bez prądu było kilkadziesiąt tysięcy osób. Dość szybko większości mieszkańców udało się prąd przywrócić, ale byli też tacy, którzy zasilanie odzyskali dopiero wczoraj. Enea Operator informuje, że w sobotę udało się przywrócić zasilanie na wszystkich stacjach średniego napięcia w naszym regionie.

Wystarczyło wyjechać kilka kilometrów poza Bydgoszczy aby zobaczyć ogrom zniszczeń w sieci energetycznej jakie wyrządził huragan. Pozrywane linie, połamane słupy, to był dość powszechny widok. Jeszcze w czwartek energetycy montowali nowe słupy na dość dużym odcinku w Mąkowarsku, gdzie trakcja została przez nawałnice właściwie całkowicie zniszczona.

 

- Pracuję w energetyce od dwudziestu lat, przeżyłem już niejedną odbudowę po wichurach, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem – mówi Artur Talaśka, elektromonter Enei Operator Rejonu Dystrybucji Świecie.

 

Dla pracowników Enea to jednak nie koniec pracy w naszym regionie, bowiem zniszczenia w trakcji spowodowane przez huragan będą usuwane jeszcze przez długi czas.