Jesteś tutaj: Home

Kolejny odcinek S-5 otwarty. Szybciej do Poznania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 04 maj 2017 15:11

Dzisiaj pierwsze samochody pojechały odcinkiem Mieleszyn – Gniezno drogi ekspresowej S-5. W praktyce był to ostatni odcinek w wojewódzkie wielkopolskim łączącym Poznań z województwem kujawsko-pomorskim.

 

Na budowę kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5 poczekamy jeszcze kilka miesięcy, ale dzisiejsze otwarcie odczujemy i tak jadąc na Poznań. Chociażby z tego powodu, że odcinek ten tworzy obwodnicę Gniezna. Harmonogram zakładał oddanie liczącego ok. 18,5 km odcinka od węzła Mieleszyn do węzła Gniezno Południe do lipca. Wykonawca kierowcom sprawił jednak niespodziankę, oddając odcinek już w pierwszych dniach maja. Wartość tego odcinka to ponad 0,5 mld zł.

 

- Dziś oddajemy do użytku, dwa miesiące przed planowanym terminem, długo wyczekiwaną przez mieszkańców Gniezna obwodnicę. Nowa droga ekspresowa pozwoli im odetchnąć od natłoku pojazdów oraz znacząco poprawi jakość i bezpieczeństwo komunikacji w mieście oraz w regionie. Gratuluję i dziękuję wszystkim, dzięki którym było możliwe sprawne przeprowadzenie inwestycji – powiedział na uroczystym otwarciu wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

Grafika: GDDKiA

 

Nieco wolniej idą już prace na południe od Poznania, w kierunku Wrocławia. Odcinki Wronczyn – Kościan oraz Kościan – Radomicko oddane do użytku zostaną dopiero w II połowie 2019 roku, czyli w podobnym okresie jak planuje się zakończyć budowę kujawsko-pomorskich odcinków.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica