Jesteś tutaj: Home

Premier wyruszy w Polskę rozmawiać o środkach unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 10 luty 2013 22:23

Szef rządu w internetowym wystąpieniu zapowiedział, że zamierza odwiedzić wszystkie polskie miasta i województwa w celu skonsultowania z Polakami w jaki sposób najlepiej wykorzystać środki jakie Unia Europejska przekaże Polsce w latach 2014-2020.

Nasz sukces negocjacyjny będzie miał tylko sens jeżeli pomoże każdemu Polakowi w jego życiu – wyjaśnia plany rządu premier Donald Tusk - Będziemy dalej budować, dokończymy budowę dróg, unowocześnimy kolej, zainwestujemy w opiekę zdrowotna i edukację.

 

Mamy plan, ale jako rząd chcemy go dostosować do lokalnych potrzeb. Będziemy organizować spotkania i konsultacje. Zamierzam się nie osobiście zaangażować, chce z państwem o tym rozmawiać w każdym polski mieście, w każdym polskim województwie. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę. Do zobaczenia.

 

Miejmy nadzieje, że objazd województwa kujawsko-pomorskiego nie zakończy się na Toruniu, jak to było w ostatniej parlamentarnej kampanii wyborczej, lecz premier dotrze także do Bydgoszczy oraz innych miast, dzięki czemu szef rządu pozna ich specyfikę.

Rozmowy w Bydgoszczy i Inowrocławiu mogą być dla Donalda Tuska dość trudne, bowiem to Bydgoszczy w kampanii samorządowej na konferencji prasowej obiecywał szybką realizację inwestycji jaką jest droga ekspresowa S5. Niestety na chwilę obecną ciężko jest określić komukolwiek, kiedy kujawsko-pomorski odcinek tej drogi zostanie z realizowany. Z kolei w Inowrocławiu na wiecu prezydenta Bronisława Komorowskiego z udziałem szefa rządu obiecywano budowę obwodnicy.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: