Jesteś tutaj: Home

MSWiA wspomoże wzmocnienie wału i odbudowę dróg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 02 kwiecień 2017 10:03

W piątek w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek, który poinformował o decyzji ministra Mariusza Błaszczaka, który przekaże 10 mln zł na wzmocnienie wału przeciwpowodziowego pomiędzy Łęgowem i Otorowem. Chwałek wręczył również samorządowcom promesy na odbudowę zniszczonych przez żywioły dróg powiatowych i gminnych.

- Województwo kujawsko-pomorskie dość mocno dotykane w ostatnich latach klęskami żywiołowymi. Cieszy mnie zatem, że rok 2016 nas oszczędził – powiedział podczas spotkania z przedstawicielem MSWiA wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do dzisiaj widoczne są jednak zniszczenia spowodowane klęskami żywiołowymi sprzed lat, stąd też MSWiA włącza się w ich likwidację. Na dzień 20 marca resort zdecydował o wsparciu samorządów z terenu województwa oraz Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych kujawsko-pomorskiego kwotą 15,9 mln zł. Oprócz wzmocnienia wałów przeciwpowodziowych pomiędzy Bydgoszczą i Solcem Kujawskim kwotą 10 mln zł, MSWiA wspomoże Dobrzyń nad Wisłą kwotą prawie 5 mln zł na likwidację osuwiska w obrębie skarpy wiślanej; Górzno kwotą 150 tys. na stabilizację osuwiska; Obrowo kwotą 320 tys. zł na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Zawały oraz powiat tucholski kwotą 0,5 mln zł na remont drogi powiatowej relacji Sławęcin – Wieszczyce.

 

- Wszystkie te środki na pewno będą dobrze spożytkowane – powiedział podsekretarz Sebastian Chwałek – Piękna rzeka Wisła płynąca przez ten region, potrafi często dawać się we znaki.