Jesteś tutaj: Home

Rozmawiali o przygotowanej reformie służby zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 14 marzec 2017 22:33

We wtorek w Bydgoszczy gościł kolejny przedstawiciel rządu – podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Piotr Gryza. Powodem jego wizyty w kujawsko-pomorskim była przygotowywana przez PiS reforma zdrowia – zakładająca wprowadzenie tzw. sieci szpitali. Minister Gryza starał się rozwiać wątpliwości przedstawicieli placówek ochrony zdrowia w regionie.

Teoria reformy zakłada, że kluczowe dla systemu ochrony zdrowia szpitale wejdą w skład ,,sieci szpitali” i nie będą musiały się martwić o pieniądze na realizowane świadczenia zdrowotne. Pozostałe szpitale nadal będą mogły zabiegać o kontrakty w konkursach.

 

- Sam projekt ustawy stwarza gwarancje co do sprawnego funkcjonowania na rynku istotnych podmiotów systemu ochrony zdrowia – wyjaśniał w Bydgoszczy podsekretarz Piotr Gryza.

 

- Ta ustawa jest przyjazna szpitalom i jest ona niezwykle potrzebna. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od tego co było do tej pory proponowane przez poprzednią koalicję rządzącą – ocenia wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos.

 

O tym jak będzie wyglądać sieć szpitali, czyli które placówki zostaną uznane za kluczowe, dowiemy się 27 czerwca. Gryza poinformował tylko, że wszystkie istotne dla województwa kujawsko-pomorskiego szpitale, w tej sieci się znajdą.