Jesteś tutaj: Home

Rok programu Rodzina 500+

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 18 luty 2017 11:41
Rok programu Rodzina 500+ Fot: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Powoli zbliżamy się do rocznicy wprowadzenia rządowego programu Rodzina 500+. W Bydgoszczy gościł wczoraj wiceminister Marcin Zieleniecki, który spotkał się ze służbami wojewody i samorządowcami. Rozmawiano właśnie o tym programie o tym jak go ubogacać.

- Zbliżamy się do dnia 1 kwietnia 2017 roku, kiedy minie rok od rozpoczęcia realizacji tego programu – mówił podczas konferencji prasowej wiceminister Marcin Zieleniecki - Już powoli przywykliśmy do tego, że tego typu program wsparcia polskich rodzin mający wielorakie cele, począwszy od celów demograficznych poprzez cele związane ze zwalczaniem ubóstwa, a także cele mające na względzie wzrost konsumpcji w Polsce.

 

W roku 2016 z województwa kujawsko-pomorskiego wpłynęło ponad 166 tys. wniosków o przyznanie świadczeń w ramach programu Rodzina 500+, na które wydano z budżetu państwa prawie 987,4 mln zł. Najwięcej w kujawsko-pomorskim mamy rodzin, które pobierają świadczenia na jedno dziecko – ponad 86 tys., na dwójkę dzieci jest ich prawie 41 tys.

 

Na rok 2017 planuje się w kujawsko-pomorskim wydać w ramach tego programu ponad 1,226 mld zł.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica