Jesteś tutaj: Home

S-10 na zachód od Bydgoszczy do wykreślenia!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 03 luty 2017 20:58

Równo przed tygodniem miało miejsce spotkanie samorządów tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz na którym uzgodniono, że samorządowcy wspólnie zaapelują do premier Beaty Szydło o budowę drogi S-10 na całym kujawsko-pomorskim odcinku, czyli również na odcinku Bydgoszcz – Piła. W podobnym okresie może trafić do rządu jednak stanowisko Zarządu Województwa o wykreślenie tego odcinka z listy rezerwowej Kontraktu Terytorialnego.

 

Wczoraj Urząd Marszałkowski poinformował o przeprowadzanych w trybie ekspresowym konsultacjach społecznych nad aneksem do Kontraktu Terytorialnego. Konsultacje potrwają tylko do przyszłego piątku – 10 lutego.

 

W uzgodnionej przez Zarząd Województwa korekcie znajdują się ważne zapisy dotyczące budowy drogi S-10. Odcinek Bydgoszcz – Toruń wraz z węzłem Czerniewice zostaje w propozycji zarządu przeniesiony z listy rezerwowej na podstawową, co jest na pewno dobrą wiadomością.

 

Już mniej dobra jest jednak propozycja wykreślenia nawet z listy rezerwowej odcinka Bydgoszcz – Piła. W praktyce oznaczać może to odsunięcie realizacji tej inwestycji na znacznie dalszy plan.

 

Istotną informacją jest na pewno pozostawienie na liście rezerwowej nadal odcinka Toruń – Płońsk drogi S-10.