Jesteś tutaj: Home

Według pierwszych informacji WOŚP zebrał ponad 62 mln zł

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 16 styczeń 2017 01:36

Taką kwotę po północy podał Jerzy Owsiak. Będzie ona jednak rosła bowiem cały czas spływają pieniądze, dodatkowo część aukcji internetowych będzie prowadzona jeszcze przez najbliższe dni. Najprawdopodobniej w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobije rekord. Wstępnego podsumowania tego rocznego finału spodziewać możemy się jeszcze w poniedziałek.

 

W ubiegłym roku udało się zebrać łącznie 72 mln zł, choć tuż po zakończeniu finału podano kwotę 43,4 mln zł, dlatego też jest szansa, że ostatecznie ten rekord uda się pobić.

 

Podczas 25 finału WOŚP zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

 

W finale uczestniczyło około 120 tys. wolontariuszy w ramach 1700 sztabów. Poza granicami Polski zorganizowano ich 56, w tym też w Szanghaju, gdzie przed chińską publicznością wystąpił zespół z naszego regionu Roan. Sztaby zorganizowano również w większości miast naszego województwa.

 

Wstępne informacje dotyczące uzbieranych pieniędzy podał również bydgoski sztab. Piszemy o tym - Bydgoszcz dobrze się bawiła z Orkiestrą