Jesteś tutaj: Home

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 styczeń 2017 10:32
25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Archiwum

Inicjatywa Jurka Owsiaka ma już ćwierć wieku. Dzisiaj zbierane są pieniądze na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Z orkiestrą grają również miasta województwa kujawsko-pomorskiego.

 

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju – ocenia Jerzy Owsiak, dyrygent WOŚP.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na swojej stronie internetowej, powołując się na opinię prof. Teresy Jackowskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii, wskazuje, że oddziały pediatryczne w naszym kraju są mocno zaniedbane. Dlatego zdecydowano się po raz kolejny poświęcił finał WOŚP wsparciu oddziałów pediatrycznych. Pediatrii poświęcone były również finały – 11, 12, 24.

 

Najważniejsze wydarzenia 25 finału WOŚP dopiero przed nami, ale już do tej pory udało się zebrać ponad 4,5 mln zł. Głównie za sprawą zakończonych licytacji. Z regionalnie toczonych się aukcji za pośrednictwem portalu Allegro warto wskazać chociażby obiad z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim, którego cena wywoławcza na moment pisania tej publikacji wynosiła ponad 2,5 tys. zł. Z innych ciekawych aukcji warto wskazać lot poduszkowcem.

 

W Bydgoszczy finał rozkręcać zacznie się po godzinie 12:00 na Starym Rynku. Natomiast w Inowrocławiu główne wydarzenia związane z WOŚP odbywać będą się w hali sportowej. Na ulicach całego regionu nie brakuje natomiast wolontariuszy kwestujących z puszkami.