Jesteś tutaj: Home

Wizyta agentów CBA według urzędu to tylko rutynowa kontrola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 listopad 2016 19:12

Sejmik nie zgodził się na rozszerzenie porządku obrad o szczegółową informację marszałka na temat czynności jakie w Urzędzie Marszałkowskim prowadzili agencji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sekretarz województwa udzielił tylko zainteresowanym radnym lakonicznej informacji.

Specjalnego punktu w sesji sejmiku oczekiwał radny Andrzej Walkowiak, który złożył wniosek o poszerzenie porządku obrad. Poparło go w głosowaniu tylko 13 radnych, przez co nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości (17 głosów).

 

Krótką informację w ramach informacji marszałka udzielił sekretarz województwa Marek Smoczyk. Poinformował on, że łącznie różne instytucje prowadzą 7 kontroli w Urzędzie Marszałkowskim. Wizytę agentów CBA nazwał zaś rutynową kontrolą.

 

- W dalszym ciągu nie wiemy jakich konkursów dotyczą wszczęte śledztwa przez prokuraturę – powiedział nam po sesji radny Andrzej Walkowiak - Nie wiemy dosłownie nic. Można powiedzieć wręcz, że zostało dzisiaj wykonane mistrzostwo świata w sztuce nieudzielenia odpowiedzi na pytanie.

 

Zdaniem Walkowiaka wypowiedź sekretarza, porównująca kontrolę CBA do rutynowej kontroli, przeczy oficjalnym informacją jakie krążą w mediach - Sekretarz mówi wbrew temu co zostało już potwierdzone w środkach masowego przekazu, że agenci CBA weszli na zlecenie prokuratury, bo prokuratura oficjalnie mówi o tym, że zlecili prowadzenie śledztwa w sprawie.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: