Jesteś tutaj: Home

Polityk z regionu wiceprzewodniczącym EPP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 16 listopad 2016 13:16

Europejska Partia Ludowa (EPP), najsilniejsza frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim, wybrała dzisiaj nowe władze na kadencję 2017-2019. W ścisłym prezydium grupy znalazł się wybrany z województwa kujawsko-pomorskiego europoseł Tadeusz Zwiefka.

W wyborach europejskich w 2014 roku EPP uzyskała największą liczbę mandatów. Najsilniejszą grupę w EPP stanowią posłowie wybrani z list niemieckiej CDU Angeli Merkel, drugą siłą w grupie jest natomiast Platforma Obywatelska. EPP tworzą również europosłowie PSL, łącznie skupia ona reprezentantów 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Wśród członków EPP znajdziemy również posłów Fideszu Victora Orbana.

 

Tadeusz Zwiefla posłem do Parlamentu Europejskiego jest od 2009 roku. Głównie pracuje w Komisji Prawnej, w której zajmuje się sprawami związanymi z prawem cywilnym, handlowym i rodzinnym.

 

- To ogromny zaszczyt i wyróżnienie oraz docenienie mojej 12 letniej pracy koleżanki i kolegów z 27 państw członkowskich.. Zdobyte doświadczenie pozwoli mi jeszcze skuteczniej dbać o polskie interesy w największej grupie politycznej w Parlamencie Europejskim – komentuje swój wybór na Facebook-u poseł Tadeusz Zwiefka.

 

W latach 2013-2016 Tadeusz Zwiefka przewodniczył strukturom Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy. Od kilku miesięcy jest za