Za nami trzecia edycja BluGameShow w Bydgoszczy – wydarzenia, które było multitematyczne, bowiem zaciekawić mogło graczy, miłośników nowych technologii, z roku na rok rozwija się też segment fantastyki, która z grami komputerowymi jest coraz bardziej powiązana. Dlaczego zatem fantastyka jest dla odbiorów jako gatunek atrakcyjna?
Nową elewację Galerii BWA zlokalizowanej przy Parku Kazimierza Wielkiego i ulicy Gdańskiej mogliśmy podziwiać już od kilku tygodni, od pewnego czasu ponownie świeci się też charakterystyczny neon. Oficjalne podsumowanie inwestycji odbyło się w miniony czwartek.
1 lipca opublikowaliśmy materiał pt. ,,Ocalić od zapomnienia”, na którym pokazaliśmy ujęcia lotnicze dawnej Restauracji Leśnej w Smukale, jednocześnie stacji dawnej kolejki wąskotorowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem. Na terenie Bydgoszczy był to ostatni tak wyrazisty element dawnej kolejki wąskotorowej. Tytuł ,,Ocalić od zapomnienia” okazał się bardzo wymowny, bowiem budynek został w ostatnich dniach zrównany z ziemią.
Począwszy do niewymagających prądu gier planszowych, przez retro konsole, po najnowocześniejszy sprzęt, którym chwalą się producenci – w piątek na Immobile Łuczniczce rozpoczęła się trzecia edycja BluGameShow. Impreza będzie odbywać także w sobotę.
Polska na tle państw Europy zachodniej ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych – zabiegać o zmianę tego zamierzają w parlamencie senator Andrzej Kobiak i kandydat na posła dr Włodzisław Giziński. Z kolei wiceminister Jarosław Wenderlich kandydujący z listy PiS uważa, że powołanie sądu apelacyjnego to ,,bydgoska racja stanu”.
Od kilku miesięcy w centrum Bydgoszczy funkcjonuje tzw. Park Kulturowy, czyli zaostrzone formy ochrony krajobrazu. Uchwała o Parku Kulturowym uniemożliwia funkcjonowanie nieestetycznych szyldów, które nie pasują do otoczenia lub burzą historyczny charakter starówki, ale też znacznie ograniczono możliwość eksponowania reklam, jeden z punktów mówi nawet wręcz o zakazie rozdawania ulotek.
W czwartek w Miejskim Centrum Kultury odbył się Regionalny Kongres Kobiet zorganizowany przez wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy Joannę Czerską-Thomas, który w pewnym sensie promował ją też jako kandydatkę do parlamentu. Nie był to jednak więc polityczny, ale szereg debat o tematach przede wszystkim interesujących kobiety, ale nie tylko. Kongres zakończyła licytacja na rzecz pomocy Ukrainie.
W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.
Sprawozdanie z kadencji:
Materiał KW Nowa Lewica
Podczas środowego spotkania z liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem na Sisu Arenie w Bydgoszczy ze strony Nadii, 17-letniej aktywistki klimatycznej padło pytanie o poparcie dla postulatów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Były premier przyznał, że starsi politycy w tym zakresie powinni się uczyć od młodych ludzi.
Zajmujący się prostowaniem fake newsów serwis demagog.org.pl odwołując się do najnowszego raportu Komisji Europejskiej dotyczącego propagandy wskazuje, że w Unii Europejskiej wciąż jest problem z szerzeniem rosyjskiej propagandy w mediach społecznościowych. Konta wspierające jawnie Kreml mają przynajmniej 165 mln subskrybentów, co przekłada się na ponad 16 mld wyświetleń.