Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz

 

Za nami trzecia edycja BluGameShow w Bydgoszczy – wydarzenia, które było multitematyczne, bowiem zaciekawić mogło graczy, miłośników nowych technologii, z roku na rok rozwija się też segment fantastyki, która z grami komputerowymi jest coraz bardziej powiązana. Dlaczego zatem fantastyka jest dla odbiorów jako gatunek atrakcyjna?

Galeria BWA ma nową elewację

Napisane przez niedziela, 01 październik 2023 00:44

Nową elewację Galerii BWA zlokalizowanej przy Parku Kazimierza Wielkiego i ulicy Gdańskiej mogliśmy podziwiać już od kilku tygodni, od pewnego czasu ponownie świeci się też charakterystyczny neon. Oficjalne podsumowanie inwestycji odbyło się w miniony czwartek.

Restauracja Leśna została zrównana z ziemią!

Napisane przez sobota, 30 wrzesień 2023 09:26

1 lipca opublikowaliśmy materiał pt. ,,Ocalić od zapomnienia”, na którym pokazaliśmy ujęcia lotnicze dawnej Restauracji Leśnej w Smukale, jednocześnie stacji dawnej kolejki wąskotorowej łączącej Bydgoszcz z Koronowem. Na terenie Bydgoszczy był to ostatni tak wyrazisty element dawnej kolejki wąskotorowej. Tytuł ,,Ocalić od zapomnienia” okazał się bardzo wymowny, bowiem budynek został w ostatnich dniach zrównany z ziemią.

Łuczniczka zamieniła się w centrum dla graczy

Napisane przez piątek, 29 wrzesień 2023 19:22

Począwszy do niewymagających prądu gier planszowych, przez retro konsole, po najnowocześniejszy sprzęt, którym chwalą się producenci – w piątek na Immobile Łuczniczce rozpoczęła się trzecia edycja BluGameShow. Impreza będzie odbywać także w sobotę.

Polska na tle państw Europy zachodniej ma jeden z najniższych wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych – zabiegać o zmianę tego zamierzają w parlamencie senator Andrzej Kobiak i kandydat na posła dr Włodzisław Giziński. Z kolei wiceminister Jarosław Wenderlich kandydujący z listy PiS uważa, że powołanie sądu apelacyjnego to ,,bydgoska racja stanu”.

Od kilku miesięcy w centrum Bydgoszczy funkcjonuje tzw. Park Kulturowy, czyli zaostrzone formy ochrony krajobrazu. Uchwała o Parku Kulturowym uniemożliwia funkcjonowanie nieestetycznych szyldów, które nie pasują do otoczenia lub burzą historyczny charakter starówki, ale też znacznie ograniczono możliwość eksponowania reklam, jeden z punktów mówi nawet wręcz o zakazie rozdawania ulotek.

Bydgoszcz po Regionalnym Kongresie Kobiet

Napisane przez czwartek, 28 wrzesień 2023 22:26

W czwartek w Miejskim Centrum Kultury odbył się Regionalny Kongres Kobiet zorganizowany przez wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy Joannę Czerską-Thomas, który w pewnym sensie promował ją też jako kandydatkę do parlamentu. Nie był to jednak więc polityczny, ale szereg debat o tematach przede wszystkim interesujących kobiety, ale nie tylko. Kongres zakończyła licytacja na rzecz pomocy Ukrainie.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu