Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy krok w kierunku refundacji in vitro został uczyniony

Pierwszy krok w kierunku refundacji in vitro został uczyniony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 sierpień 2016 19:58

Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała dzisiaj o skierowaniu obywatelskiego projektu dotyczącego refundacji procedury in vitro z budżetu miasta, do zaopiniowania przez Agencję Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji, co jest wymogiem koniecznym. Prezydent Rafał Bruski wierzy, że uda się sprawę załatwić do końca roku i w przyszłym roku ruszy miejski program in vitro.

Podpisy pod obywatelskim projektem uchwały zbierały struktury partii Nowoczesna. Dzisiaj wolę dalszych prac nad tą inicjatywą wyraziła Rada Miasta Bydgoszczy głosami radnych PO i SLD Lewicy Razem. Przeciwko było Prawo i Sprawiedliwość oraz radny niezależny Bogdan Dzakanowski – radni podnosili negatywną ocenę moralną procedury in vitro.

 

-Rolą samorządu jest wspieranie tych, którzy starają się o potomstwo – powiedział na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski. Agencja Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji ma dwa miesiące na wydanie opinii, następnie projekt ponownie trafi pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Sobociński, będący lekarzem ginekologiem, wyraził co prawda wątpliwości co do pewnych małych błędów projektu. Również jednak przyznał, że liczy, iż uda się je wyeliminować na dalszym etapie prac.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu