Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Brdzie panuje bezprawie

Na Brdzie panuje bezprawie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 sierpień 2016 21:52

Tak jak kierowców obowiązują przepisy ruchu drogowego, tak samo wodniacy powinni stosować się do zasad poruszania się po wodzie. W czwartek byliśmy świadkami jak użytkownicy skuterów wodnych łamali ograniczenie prędkości przepływając obok łodzi policyjnej. Do takiego zachowania mogła zachęcać ich bierność ze strony policjantów.

Ocenienie, iż doszło do przekroczenia dozwolonej prędkości nie jest trudne, bowiem na wysokości dworca PKS obowiązuje ograniczenie do 8 km/h. Pędzące skutery stanowią zagrożenie dla innych użytkowników Brdy, bowiem wywołują fale, które mogą doprowadzić do przewrócenia kajaku. Problem zgłaszał już podczas jednej z sesji Rady Miasta Bydgoszczy wiceprzewodniczący Kazimierz Drozd.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu