Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZawisza nie otrzymał licencji

Zawisza nie otrzymał licencji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 maj 2016 19:04

Obradująca wczoraj Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN odmówiła przyznania Zawiszy Bydgoszczy licencji na grę w Ekstraklasie. Bydgoski klub sportowo zakwalifikował się co prawda do występów w I lidze, gdzie komisja jeszcze licencji nie przyznała. Nie mniej jednak badanie dotyczące gry w najwyższej klasie rozgrywkowej wskazało pewne problemy występujące w bydgoskim klubie.

 

W komunikacie dotyczącym Zawiszy Bydgoszcz czytamy:

Odmówić przyznania licencji na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2016/2017 Klubowi Zawisza Bydgoszcz SA ze względu na niespełnienie kryteriów F.01, F.03, F.04 oraz F.05 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2016/2017. Kryterium F.01 – naruszenie w postaci nie przedłożenia opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy. Kryterium F.03 – naruszenie w postaci nieuregulowania zobowiązań wynikających z działalności transferowych oraz nie przedłożenia Komisji Licencyjnej raportu biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami, wymaganego przez przedmiotowe kryterium. Kryterium F.04 – naruszenie w postaci nie przedłożenia zaświadczenia o braku zaległości wobec Komisji Ligi Ekstraklasy SA, wymaganego przez przedmiotowe kryterium oraz nie przedłożenia Komisji Licencyjnej raportu biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami, wymaganego przez przedmiotowe kryterium. Kryterium F.05 – naruszenie w postaci nie udokumentowania w należyty sposób prognozy finansowej, uwzględniającej realne przychody i koszty uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy, wraz z raportem biegłego rewidenta, zgodnie z wymogami przedmiotowego kryterium.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu