Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Torunia wycofuje się z opłat za parkowanie w soboty

Prezydent Torunia wycofuje się z opłat za parkowanie w soboty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 maj 2016 20:30

Pokłosiem wyroku Naczelnego Sądu ADministracyjnego jest inicjatywa prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zlecił swoim podwładnym przyjęcie projektu uchwały, która likwidowałaby opłaty za parkowanie w soboty. W Bydgoszczy identyczne oczekiwania składa opozycja.

NSA stoi na stanowisku, iż sobota jest powszechnie uznawana za dzień wolny od pracy. Natomiast ustawa o drogach publicznych pozwala pobierać opłaty za parkowanie tylko w dni robocze. Sąd badał sprawę dotyczącą Augustowa, ale prawo miejscowe niezgodne z tym orzeczeniem funkcjonuje również w Bydgoszczy i w Toruniu, gdzie opłaty w soboty są pobierane.

 

W ubiegłym tygodniu radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały, który likwidować ma pobieranie opłat w soboty – Liczę, że podobnie jak prezydent Torunia, również prezydent Bruski się zreflektuje i poprze naszą inicjatywę – powiedział nam radny Rafał Piasecki. Głosy popierające ten kierunek działania płyną również z lewicy. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński uważa, że orzeczenie NSA należy potraktować poważnie.

 

ZDMiKP szacuje, że rocznie z tytułu opłat za parkowanie w soboty, budżet miasta zyskuje ok. 570 tys. zł. W skali budżetu Bydgoszczy jest to specjalnie odczuwalna kwota, drogowcy obawiają się jednak, że swobodne parkowanie, będzie generować utrudnienia w ruchu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu