Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzy dni z piwami rzemieślniczymi podczas Beergoszcz

Trzy dni z piwami rzemieślniczymi podczas Beergoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 kwiecień 2016 12:22

Już za tydzień pojawi się okazja, by skosztować ok. 200 piw, które dostarczy na festiwal Beergoszcz 35 browarów. Będą to swoiste targi wszystkiego co kojarzone jest z piwem. Swoje wyrobi przedstawi m.in. pierwszy bydgoski browar rzemieślniczy ,,Osowa Góra”.

W Polsce w miesiącu mamy do czynienia z około 100 premierami piw rzemieślniczych. Liczbę działających browarów szacuje się na 120, zaś domowych piwowarów na 50 tys. osób. Te wyroby są jednak trudno dostępne, gdyż w sklepach cały czas dominują piwa z produkcji masowej. Szansą na skosztowanie piw rzemieślniczych oraz ich zakup, będzie bydgoski festiwal.

 

Festiwal Beergoszcz odbywać będzie się w dniach 6-8 maja na Łuczniczce. Organizatorzy planują liczne prelekcję oraz obecność piwnych doradców, dzięki czemu przydatną wiedzę pozyskać będą mogły osoby, które będą chciały zająć się domowym warzeniem piwa. Prelekcje będą dotyczyć również innych zagadnień kultury piwnej. Rozstrzygnięty zostanie również I Beergoski konkurs piw domowych.

 

Szerzej o planowanych na Beergoszczu wydarzeniach wkrótce.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu