Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Sejmie o urodzinach Gwiazdy Bydgoszcz

W Sejmie o urodzinach Gwiazdy Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 kwiecień 2016 09:50

We wtorek minęła 96-ta rocznica powstania Gwiazdy Bydgoszcz, czyli można powiedzieć dość sędziwe urodziny najstarszego bydgoskiego klubu sportowego. Życzenia tysiąca lat postanowił złożyć z mównicy sejmowej poseł Łukasz Schreiber, składając stosowne oświadczenie poselskie.

Zgodnie z regulaminem Sejmu, pod koniec obrad posłowie mają możliwość wygłoszenia oświadczeń. Pierwsze oświadczenie posła Łukasza Schreibera dotyczyło jubileuszu Gwiazdy Bydgoszczy - To 26 kwietnia 1920 roku członkowie piłki nożnej przy parafii św. Trójcy w Bydgoszczy, tzw. towarzystwo terminatorów, zawiązało ten klub sportowy.

 

- W roku 36/37 walczyła o mistrzostwo Pomorza, przegrywając w finale z Gryfem Toruń – kontynuował prezentację dziejów najstarszego bydgoskiego klubu parlamentarzysta - Od 1926 roku klub jest wielosekcyjny – powstały takie sekcje jak tenisa stołowego, lekkiej atletyki, kajakarstwa, czy siatkówki. Przed II wojną światową przy ulicy Bronikowskiego powstał obiekt. Przez te wszystkie lata przez klub przewinęły się tysiące zawodników juniorów i seniorów. Wśród tych zawodników byli m.in. Stefan Majewski, medalista Mistrzostw Świata w piłce nożnej; Marian Sypniewski, dwukrotny medalista olimpijski we florecie; czy Daniela Walkowiak, kajakarka, medalistka olimpijska. Dzisiaj klub liczy ponad 300 osób, chlubą jest sekcja tenisa stołowego, której drużyna gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od 2011 roku dzięki działaniom działaczy i zawodników reaktywowana została sekcja piłkarska Gwiazdy Bydgoszcz.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu