Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamolotem polecimy do Rzymu

Samolotem polecimy do Rzymu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 kwiecień 2016 15:15

Włoski przewoźnik Mistral Air wchodzi na polski rynek i pierwsze połączenie oferuje z bydgoskim lotniskiem. Z naszego lotniska będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu do wiecznego miasta – Rzymu. Dyrektor handlowy linii lotniczej Mark Camilleri wierzy, że połączenie odniesie wielki sukces.

Samoloty z lotniska Rzym – Fiumicino do Bydgoszczy będą startowały w poniedziałki i czwartki o godzinie 11:55. Podróż zajmie równe 2,5 godziny. Powrotne połączenie z Rzymu do Bydgoszczy zaplanowane jest na godzinę 15:10.

 

Połączenie z Włochami jest szansą na większy ruch turystyczny w naszym regionie. Pierwszy samolot przyleci z Rzymu 16 czerwca.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu