Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Bydgoszcz przez wieki” - zaproszenie na konferencje naukową

,,Bydgoszcz przez wieki” - zaproszenie na konferencje naukową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 kwiecień 2016 08:51

W ramach obchodzonego jubileuszu 650-lecia Bydgoszczy, w czwartek w godzinach 10:00-15:00 w w gmachu Biblioteki UKW przy ul. Karola Szymanwoskiego 3 odbędzie się konferencja naukowa ,,Bydgoszcz przez wieki. Dzieje mieszkańców”. Inicjatywa warta zainteresowania, gdyż współorganizuje ją Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Konferencję poprowadzą profesorowie Włodzimierz Jastrzębski i Zbigniew Zyglewski. Przez pięć godzin odbędzie się 12 ciekawych wykładów.

 

Przykładowe wykłady:

-Edward Małachowski ,,Od szkoły realnej do uniwersytetu”

-dr Stefan Pastuszewski ,,Stosunki wyznaniowe w Bydgoszczy na przestrzenni wieków”

-prof. Albert Kotowski i dr Sławomir Sadowski ,,Wojskowa Bydgoszcz”

-dr Wojciech Ślusarczyk ,,Medyczna Bydgoszcz”

-dr Marek Jeleniewski ,,Medialna Bydgoszcz”

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu