Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWeterani misji zagranicznych świętowali w Bydgoszczy

Weterani misji zagranicznych świętowali w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 maj 2015 18:56

Centralne uroczystości Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa zorganizowane zostały w Bydgoszczy. Nad Brdą gościł z tej okazji podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Maciej Jankowski. Jednocześnie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

W piątek najważniejszym miastem dla polskiej armii była Bydgoszcz. Tego dnia rozpoczynały się bowiem targi Air Fair. Natomiast w południe na Starym Rynku Bydgoszczy odbył się uroczysty apel z okazji święta weteranów.

 

- W stosunku do wszystkich, którzy służyli Polsce za granicą nasz kraj zaciągnął wielki dług, zwłaszcza wobec żołnierzy poszkodowanych w misjach – mówił podczas apelu wiceminister Maciej Jankowski. Następnie przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej wręczył medale najbardziej zasłużonych.

 

Wcześniej w kościele garnizonowym przy Rondzie Bernardyńskim odprawiono uroczystą eucharystie zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W Bydgoszczy odbyły się także różnego rodzaju spotkania z udziałem weteranów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu