Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAir Fair oficjalnie rozpoczęte

Air Fair oficjalnie rozpoczęte

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 maj 2015 16:02

W Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy rozpoczęła się XIX edycja targów lotnictwa cywilnego i wojskowego Air Fair. Przez te kilka lat ta impreza zdobyła swój prestiż, stąd też na otwarciu gościł m.in. szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz wielu wysokich rangą oficerów wojska z gen. Edwardem Gruszką na czele. Sobota będzie dniem otwartym dla zwiedzających.

Główna idea targów to przedstawienie publiczności sprzętu wojskowego wykorzystywanego z jednej strony przez polską armię, ale też produkowaną przez polskie firmy we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. W tym roku dużo uwagi poświęcono także statkom bezzałogowym, czyli popularnie nazywanym dronom, które będą miały coraz większe znaczenie na polach bitwy i w innych działaniach wojskowych.

 

 

 

Targi Air Fair to także w pewnym sensie okazja do szukania nowych kontrahentów w branży zbrojeniowej. Na otwarciu prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślał, że miasto nad Brdą staje się powoli centrum targowym. Taką markę pozwalają budować cenione targi Air Fair.

 

W sobotę od godziny 10:00 odbywać będzie się z jednej strony program artystyczny, z drugiej zaś bydgoszczanie będą mogli zobaczyć z bliska sprzęt latający.

 

Gośćmi otwarcia targów była m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i uznany przyjaciel Wojskowych Zakładów Lotniczych – europoseł Janusz Zemke.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu